Marija

Mate-I-Marija0
Level 1
Kaštel Kambelovac, Croatia

Marija

please, help! I blocked dates on a calendar that had already been rotated in advance. But my guest has managed to book those dates that have already occupied me. What should I do?

7 Replies 7
Jeff158
Level 10
Caernarfon, United Kingdom

@Mate-I-Marija0 

If you have the dates available in another listing, ask the guests if they would move to another listing, offer a little discount.

You can move the booking by clicking "change/cancel" in the reservation.

 

Helen3
Level 10
Bristol, United Kingdom

Are you sure you can transfer bookings to another listing @Jeff158  I thought that was against Airbnb regs to swop hosts 'switch and baiting' to inferior accommodation.

Jeff158
Level 10
Caernarfon, United Kingdom

@Helen3  as a host you can't force the change, only request the guest accept the change and the listing has to be with the same host

 

Untitled3.png

Helen3
Level 10
Bristol, United Kingdom

Thanks for sharing this @Jeff158 

 

I didn't realise Airbnb allowed hosts to swop out one listing for another, and think this could catch out guests who end up with something inferior or in a different location. I wonder if it is fairly new?

 

 

Branka-and-Silvia0
Level 10
Zagreb, Croatia

@Mate-I-Marija0 

vjerojatno niste"spremili" izmjenu na kalendaru kada ste te dane blokirali ili ste ih slučajno kasnije odblokirali . Kontaktirajte svoje goste i zamolite ih da ponište rezervaciju. Objasnite im da ih ne možete ugostiti i ako ponište unutar 48 sati od kada su bukirali tada će dobiti povrat novaca u cijelosti.

Ako to oni ne žele učiniti ponudite im dlrugi smještaj kod vaših susjeda ( ako se poznajete i ako imaju slobodno) . Ako ni to ne žele onda ćete morati sami poništiti rezervaciju ali tada će vas Airbnb kazniti sa 50 - 100 $ kazne, nećete moći dobiti superhost status godinu dana, objaviti će automatski komentar da ste poništili rezervaciju i blokirati će vam taj period na kalendaru.

 

Druga opcija bi bila da pokušate kod susjeda preseliti goste koji su prvi bukirali ili da njihovu rezervaciju poništite ako b.i vam to bilo isplativije i moguće

Mate-I-Marija0
Level 1
Kaštel Kambelovac, Croatia

Ali meni piše da su datumi blokirani, ne znam kako mi je gost mogao rezervirati ako su blokirani ne znam što još napraviti ne bih htjela da mi se to ponovno dogodi?

Branka-and-Silvia0
Level 10
Zagreb, Croatia

@Mate-I-Marija0 

- a gdje vam piše da su ti dani blokirani?

 

-Da li ste ih sami bili blokirali za goste koji su rezervirali preko nekog drugog portala ili  mislite da su vam  2 grupe gostiju preko Airbnb-a bukirale iste dane  ?

 

-O koliko se dana radi?Ako se radi samo o prvom ili zadnjem danu rezervacije onda je to u redu, jedna grupa gostiju može izaći isti dan ujutro a druga grupa dolazi popodne. Na primjer prva grupa je od 1.7. - 10 .7. i a druga grupa od 10.7.- 20.7.